Як ми вже знаємо , одним з типів газових котлів є настінні котли . Вони в свою чергу діляться на одноконтурні та двоконтурні . Саме про вибір двоконтурного котла і піде сьогодні мова .
Потужність котла
Саме потужність є однією з найважливіших характеристик, що впливають на вибір двоконтурного джерела тепла. Причому вона повинна бути такою , щоб забезпечувати як опалення , так нагрів достатньої кількості гарячої води для водопостачання. У 95% випадків достатньо апаратів потужністю 24 кВт . Починаючи з цієї потужності котли повноцінно працюють за частиною гарячого водопостачання , даючи при цьому 10 – 14 літрів гарячої води за хвилину. Що стосується опалення , то згідно характеристик заводів- виробників , потужності 24 кВт достатньо, щоб опалити будинок площею 200-240 м.кв. Однак ці цифри не для наших умов. Важливо враховувати , що дуже часто тиск і якість газу не відповідає номінальному . Крім того , потрібно розуміти , що настінні котли , – це імпортні продукти і при розрахунку опалювальної площі виробники керуються їх стандартами утеплення.
З практики можна сказати , що в наших умовах 24 -х кіловатний котел можна сміливо застосовувати для будинку площею до 140-150 м.кв. Якщо площа будинку більше, краще не ризикувати і зробити додатковий більш точний розрахунок .
Тип камери згоряння і спосіб відведення димових газів
Залежно від виду камери згоряння настінні котли бувають з відкритою камерою згоряння (ще їх називають димохідні або атмосферні ) та закритою (вони ж турбовані) .
Між собою відрізняються тим що котли з відкритою камерою згоряння виводяться в звичайний димар – вентиляцію ( тому й називаються димохідними ) , а турбовані виводяться на вулицю через стіну за допомогою спеціального коаксіального димоходу типу “труба в трубі”. У таких котлах повітря для горіння газу береться з вулиці і туди ж викидаються продукти згорання . Рух забезпечує спеціальна турбіна. Звідси і назва турбовані .
У більшості випадків зручніше саме турбовані газові котли , т.к. їх можна встановлювати в приміщеннях , не обладнаних атмосферним димовим каналом.
Тип теплообмінника
Теплообмінник – елемент котла , що відповідає за обмін теплом між палаючими газами і теплоносієм . Існує 2 види теплообмінників : бітермічні і монотермічні . Іншими словами , їх ще можна назвати спільний і роздільні теплообмінники .
Бітермічний (спільний ) теплообмінник , – це теплообмінник типу “труба в трубі” , т.е та частина теплообмінника , яка працює на гарячу воду знаходиться всередині другої частини теплообмінника , що працює на контур опалення. У різних котлів форма труб теплообмінника може бути різною , але зміст залишається той же. Спільні теплообмінники поступаються роздільним в надійності і довговічності.
Монотермічні – роздільні теплообмінники . Тут же , навпаки , – теплообмінники на опалення та на гарячу воду – це окремі деталі. Такі теплообмінники переважніше, тому менше схильні до утворення накипу в них , і у випадку , якщо один з них все-таки виходить з ладу , заміна монотермічні теплообмінника обходиться набагато дешевше , ніж Бітермічний . Однак самі котли з такими теплообмінниками , як правило , мають велику вартість