Технологію вибору цих 2 -х типів котлів ми опишемо в одній статті , тому що вони між собою дуже схожі.
Для тих , хто не в курсі підлогові – звичні нам апарати , кіт. підключаються до димоходу (вентиляційного каналу). Парапетні – котли , продукти згоряння яких виводяться назовні через зовнішню стіну в спеціальний коаксіальний димохід (йде в комплекті)
Чим в принципі між собою можуть відрізнятися підлогові або парапетні котли ?
1 . надійністю
2 . економічністю
3 . Технічними характеристиками (потужність , геометричні розміри , діаметри підключень)
Надійність
Надійність залежить від товщини і якості стали , з якої виготовлений теплообмінник. На сьогоднішній день дуже мало виробників вказує , з якого метала вони виготовляють котли . Раніше практично всі виробники вказували цю характеристику , проте зараз вона відійшла на задній план. Доброю вважається сталь товщиною 3 мм.
Крім того, крім товщини , важливе значення відіграє і якість метала. Найбільш адекватно про якість виконання теплообмінника можна судити по максимальному тиску , яке дозволяє виробник в системі опалення.
Економічність
Цей параметр безпосередньо залежить від конструкції теплообмінника і автоматики управління . 95 % сучасних опалювальних апаратів виготовляються із застосуванням автоматики італійської фірми EUROSiT . Вона зарекомендувала себе як найбільш невибаглива і довговічне пристрій.
Теплообмінники зараз застосовуються ” трубчастого ” типу , з трубулізаторамі , у всіх вітчизняних виробників.
Щоб не заглиблюватися в непотрібні подробиці , раджу дивитися по ККД (коефіцієнт корисної дії) . Цей і тільки це параметр ( а не відгуки сусідів) адекватно покаже наскільки економічним буде споживання газу . Хорошим буде ККД 90-92%. Практично всі виробники домоглися цієї позначки. Тобто по економічності вони практично однакові.
Чому не можна судити про економічність за відгуками ? Тому, що у кожного будинку різна ступінь теплоізоляції і отже , різні тепловтрати . Плюс до всього кожна людина має свою ” планку ” поняття багато чи мало.
Технічні характеристики
До технічних параметрів можна віднести розміри котла , розміри і розташування підключень , потужність апарату . І якщо за габаритами і підключеннях все залежить від місця установки , то на потужності слід зупинитися окремо .
Потужність котла
Це дуже важливий параметр , і від правильного його підбору залежить буде котел Вас радувати чи ні. Дуже частим помилкою є підбір котла з розрахунку 1 кВт потужності на 10 м. кв. це дуже усереднений показник , який в наших умовах витримати практично нереально! І найгірше , що за цим принципом дають рекомендації і виробники.
Однак потрібно розуміти , що виробники дають лише рекомендації – вони не дають ніяких гарантій , що з таким розрахунком у вас буде тепло.
Зверніть увагу , цей метод не враховує :
1 ) будинок це або квартира (погодьтеся , вони адже имет різні тепловтрати )
2 ) висоту стелі
3 ) наявність і розміри вікон (а також матеріал. З якого їх виготовлено )
4 ) і найголовніше – тиск і якість газу ! З нашим газом котли свою номінальну потужність ніколи не видадуть ! Приклад : за нормами , до газових приладів повинно подаватися 13 миллибар , на практиці зустрічається , що 4-5 миллибар . Плюс до всього , качаственний калорійний газ повинен мати синє полум’я , а не жовте або червоне як це зазвичай Бавай .
Враховуючи всі ці чинники , потрібно розуміти що запас потужності повинен бути набагато більшим. Реально потрібно тягнутись практично до подвійного запасу , щоб не мерзнути взимку.