Об'єм води в системі опалення

Багато хто з нас , стикаючись з установкою або реконструкцією системи опалення задаються питанням , а як порахувати скільки води в системі опалення ?
Відповідь проста - беремо аркуш паперу , ручку і калькулятор. Перш за все потрібно розуміти , що загальний обсяг буде дорівнювати сумі обсягів кожного елемента системи . Нижче ми наведемо значення для найбільш поширених елементів .
Підрахунок теплоносія в радіаторах :
Для сталевих панельних радіаторів: 11 тип - 0,25 л на кожні 10 см довжини радіатора 22 тип - 0,5 л на кожні 10 см довжини радіатора
Для секційних радіаторів:
алюмінієві - 0,45 - 0,5 л на секцію біметалічні - 0,3 - 0,35 л на секцію чавунні нові 1 л на секцію , старі 1,8 -2 літра
Кількість теплоносія в трубах :

для пластикових труб:                                                для металевих труб: 

діам. 20 мм - 0,17 л / метр погонний труби діам.         1 / 2 дюйма ( 15 мм) - л / метр погонний труби діам.

25 мм - 0,3 л / м діам.                                                 3 / 4 дюйма ( 20 мм) - діам.

32 мм - діам.                                                              1 дюйм ( 25 мм) - діам.

40 мм - діам.                                                              1,5 дюйма ( 40 мм) - діам.

50 мм - діам.                                                               2 дюйма ( 50 мм) -

Об'єм води в котлі Для настінних котлів 3-6 літрів. Для підлогових і парапетних , залежно від потужності і відповідно розміру котла , значення коливається в межах 10-30 літрів. Більш точно можна подивившись в характеристиках самого апарату .
Таким нехитрим способом , склавши всі значення. ми можемо визначити обсяг системи .
Проте хочеться вберегти Вас від невірних думок. Багато хто вважає , що зменшивши обсяг води , можна істотно скоротити обсяг споживання газу. Не хочеться вас розчаровувати , проте це не зовсім так , точніше зовсім не так!
Вода в цьому випадку є " посередником" , " перевізником " - скільки тепла вона отримає , стільки й віддасть. Неефективність багато літражних трубних систем полягає не у великій кількості води , а в малій площі тепловіддачі труб і великий інерційності системи .
Мала площа тепловіддачі труб призводить до того , що для того , щоб вони змогли віддати потрібно кіл-у тепла , їх потрібно нагріти до більшої температури . А збільшена інерційність призводить до перевитрати газу за рахунок практично неможливості тримати потрібну температуру в приміщенні. У таких системах часто бувають скачки температури. Наприклад , якщо нам комфортна температура 20 градусів а через інерційність системи при зміні вуличної температури температура може складати як 17 , так і 27 градусів. Але холод ми відчуємо відразу і накрутимо , а спеку немає. Об'єм води впливає на швидкість нагріву приміщення до потрібної температури і навпаки на швидкість його охолодження. Якщо води багато - вона буде довше нагріватися , але , і потім довше віддавати тепло. Якщо мало - швидко нагріється і швидко віддасть тепло.
висновки:
Доцільним підрахунок кількості теплоносія в системі буде у випадку , якщо : - Ми визначаємо якого обсягу нам потрібен розширювальний бак - Скільки теплоносія нам потрібно (якщо заливаємо антифриз) - Ми вибираємо циркуляційний насос - Теоретично допускаю , що щось упустив. Якщо ви це виявили , пишіть в пошту обов'язково врахую !
Категорично немає сенсу вважати обсяг , щоб :
- Порахувати на скільки менше стане споживання газу у разі заміни труб на радіатори. - Вибрати потужність котла. Вибирати котел , відштовхуючись від кількості води в системі - не логічно. Адже кінцева наша мета забезпечити не нагрів води , а відшкодування теплових втрат , які несе наша будівля .

 
 

Івано-Франківськ, вул. Ребета 8а, 3-й поверх, тел. 050-690-07-25

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom
УВАГА!
Цей сайт не підтримується браузерами Internet Explorer 6 і 7!
Будь ласка оновіть версію браузера!