Компенсація при купівлі котлів та енергоефективного обладнання

В разі придбання твердопаливних чи газових котлів, а також при купівлі енергоефективного обладнання, такого як сонячні колектори для гарячого водопостачання, радіатори опалення, засоби вимірювальної техніки та інше, можлива компенсація частини витрат як зі сторони України, так і зі сторони Європейського Союзу.

Компенсація від Європейського Союзу

Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) запроваджена програма компенсації для українців до 35% витрат (але не більше 3000 євро) на придбання твердопаливних та енергоефективних газових котлів, а також іншого обладнання для систем опалення чи гарячого водопостачання, зокрема при купівлі теплових насосів і сонячних колекторів. Програма діятиме до 2020 року і називається "IQ Energy". Аби отримати компенсацію потрібно придбати котел або інше обладнання на умовах кредиту через один з наступних українських банків:

Райффайзен Банк Аваль: безкоштовний тел. call-центру 0-800-500-500.

Укрсиббанк: безкоштовний тел. call-центру 0-800-505-800.

ОТП Банк: тел. (044) 498-88-44, 044-290-92-34 (цілодобово, вартість дзвінків згідно з тарифами Вашого оператора зв'язку).

Після купівлі та встановлення котла, для отримання компенсації потрібно надіслати організаторам програми наступні документи:

  1. Фото місця де буде котел чи інше обладнання ДО його монтажу і ПІСЛЯ
  2. Сертифікат на котел
  3. Технічний паспорт на котел або інструкцію з його монтажу та експлуатації
  4. Гарантійний талон на котел
  5. Акт виконаних монтажних робіт (в разі якщо витрати на монтаж також враховуються в суму кредиту)
  6. Рахунок-фактуру для оплати
  7. Кредитний договір з банком-партнером
  8. Квитанцію про оплату або фіскальний чек

У разі придбання газового котла для встановлення автономного опалення у помешканні, де раніше було централізоване опалення, потрібне також позитивне рішення місцевої комісії на відключення від централізованого опалення, технічні умови на підключення газового обладнання і відповідна проектна документація. Ці документи непотрібні якщо у Вас вже стоїть або стояв газовий котел і Ви просто бажаєте його замінити на інший.

В залежності який саме документ потрібен, його надаємо або ми як магазин-продавець, або банк, до якого Ви звернулись. Фото місця, де буде котел, Ви можете зробити самостійно. Питання чи потрібна також довідка про Ваші доходи, уточнюйте в тому банку, до якого будете звертатися за оформленням кредиту. Сертифікат на котел можна завантажити з каталогу котлів на сайті програми. Якщо в каталозі ще немає того котла, котрий Ви вибрали на нашому сайті, тоді ми можемо додати його до каталогу по Вашому запиту.

Після отримання від Вас усіх вищезгаданих документів, організатори програми перевіряють їх, тобто Ви проходите так звану верифікацію. У разі успішного проходження верифікації Ви зможете отримати компенсацію до 25-го числа місяця, наступного після електронного підтвердження про успішне проходження верифікації. Якщо у Вас є додакові запитання щодо програми IQ Energy, Ви можете звернутися у відповідний банк або напряму до організаторів програми за безкоштовним номером телефону 0-800-505-717.

Компенсація від України

З метою заощадження паливно-енергетичних ресурсів та зменшення газової залежності від Росії, уряд України розробив державну програму з енергозбереження. Програма передбачає можливість відшкодування державою частини витрат при купівлі енергоефективного обладнання та матеріалів для опалення чи гарячого водопостачання свого помешкання. В подальшому таке обладнання дає можливість також економити на житлово-комунальних послугах.

Енергоефективне обладнання, котре підпадає під дію даної програми, умовно поділяється на дві категорії:

  1. Альтернативні (негазові) котли. Це котли з використанням будь-якого виду палива та енергії за винятком природного газу та електроенергії (крім електричного теплоакумуляційного обігріву та гарячого водопостачання), зокрема твердопаливні котли (піролізні, на дровах, вугіллі, струшці, антрациті, пелетах, брикетах та інші). У разі придбання будь-якого альтернативного котла держава, а точніше Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, компенсовує до 20% від загальної суми покупки, але не більше 12 тис. грн.
  2. Інше енергоефективне обладнання та матеріали. До нього належать: система сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання, зокрема сонячні колектори, радіатори опалення, регулятори температури повітря (в тому числі автоматичні), рекуператори тепла вентиляційного повітря, вузли обліку води (гарячої, холодної), зокрема засоби вимірювальної техніки (прилади обліку, лічильники), теплонасосна система опалення та/або гарячого водопостачання і відповідне додаткове обладнання та матеріали. У разі придбання такого обладнання та матеріалів держава компенсовує до 30% від суми покупки, але не більше 14 тис. грн.

Під придбанням будь-якого вищезгаданого обладнання мається на увазі купівля в кредит через будь-який з банків, котрим впроваджена дана державна програма. В різних банках кредитна програма на базі вищеописаної державної програми, називається по-своєму. Детальніше про умови кредитування читайте на офіційних сайтах банків за нижчеподаними посиланнями:

Івано-Франківськ, вул. Ребета 8а, 3-й поверх, тел. 050-690-07-25

УВАГА!
Цей сайт не підтримується браузерами Internet Explorer 6 і 7!
Будь ласка оновіть версію браузера!