Державна програма з енергоефективності

З метою заощадження паливно-енергетичних ресурсів та зменшення газової залежності від Росії, уряд України розробив державну програму з енергозбереження. Програма передбачає можливість відшкодування державою частини витрат при купівлі енергоефективного обладнання та матеріалів для опалення чи гарячого водопостачання свого помешкання. В подальшому таке обладнання дає можливість також економити на житлово-комунальних послугах.

Енергоефективне обладнання, котре підпадає під дію даної програми, умовно поділяється на дві категорії:

  1. Альтернативні (негазові) котли. Це котли з використанням будь-якого виду палива та енергії за винятком природного газу та електроенергії (крім електричного теплоакумуляційного обігріву та гарячого водопостачання), зокрема твердопаливні котли (піролізні, на дровах, вугіллі, струшці, антрациті, пелетах, брикетах та інші). У разі придбання будь-якого альтернативного котла держава, а точніше Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, компенсовує до 20% від загальної суми покупки (або 70% для тих, кому призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг), але не більше 12 тис. грн.
  2. Інше енергоефективне обладнання та матеріали. До нього належать: система сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання, зокрема сонячні колектори, радіатори опалення, регулятори температури повітря (в тому числі автоматичні), рекуператори тепла вентиляційного повітря, вузли обліку води (гарячої, холодної), зокрема засоби вимірювальної техніки (прилади обліку, лічильники), теплонасосна система опалення та/або гарячого водопостачання і відповідне додаткове обладнання та матеріали. У разі придбання такого обладнання та матеріалів держава компенсовує до 30% від суми покупки (або 70% для тих, кому призначено субсидію), але не більше 14 тис. грн.

Під придбанням будь-якого вищезгаданого обладнання мається на увазі купівля в кредит через будь-який з банків, котрим впроваджена дана державна програма. В різних банках кредитна програма на базі вищеописаної державної програми, називається по-своєму. Детальніше про умови кредитування читайте на офіційних сайтах банків за нижчеподаними посиланнями:

Івано-Франківськ, вул. Ребета 8а, 3-й поверх, тел. 050-690-07-25

УВАГА!
Цей сайт не підтримується браузерами Internet Explorer 6 і 7!
Будь ласка оновіть версію браузера!